X
تبلیغات
زولا

زندگی می بافم

هیچی !

من با خیلی چیزها توی زندگی ام کنار آمده ام ...الان بعضی ها بل نگیرند از این جمله ام که تو تلاش نمی کنی برای زندگی ات ، تو نمی جنگی ...نه ! منظورم با آن بخش از زندگی ست که هیچ چیزش دست ما نبوده و نیست ...خانواده ای که در آن به دنیا آمده ایم ،شهر مان ، پدر و مادرمان ، قیافه و چیزهایی از این دست که سهم " مقدر " شده هر کدام از ما از زندگی ست .
من با همه این چیزها کنار آمده و پذیرفته ام که همینی که هست .خیلی کم پیش آمده که خودم را با دوستم که بابای پولداری دارد مقایسه کنم و بگویم کاش ما هم پولدار بودیم ، آن وقت خیلی چیزها فرق می کرد ...یا خودم را با فلانی مقایسه کنم به خاطر زیبایی خیره کننده اش و حسرتش را بخورم ...خیلی خیلی کم این اتفاق افتاده .

اما نمی دانم چرا ، واقعا نمی دانم چرا با این ویژگی زبان بسته بودن سین ، محبت کلامی نداشتنش ، هنووووز نتوانسته ام کنار بیایم .هر بار که یک نفر می گوید: شوهرم نوازشم کرد ، شوهرم قربان صدقه ام رفت ، شوهرم فلان حرف را زد یک جووور بدی غمگین می شوم ...یک جور خیلی بد ...یعنی سهم من از عشق ، عشقی که توی رفتار و حرف و نگاه بشود حسش کرد همین بود ؟ هیچی ؟

تنها کاری که می توانم بکنم این است که از خود خدا بخواهم که خدایا !آرامشی به من بده که بپذیرم آنچه را که نمی توانم تغییر دهم ...چقدر خوووب گفته ،دمش گرم !

نظرات (4)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
سلام
به خودشون بگید و اگر گوش نمی کنن برید پیش مشاور. حتماً! دستکم نگیرید و در ضمن نذارید عادت بشه.
البته یه نکته خواهرانه کسی که عشق رو درک کرده، جار نمی زنه، چون عشق محترم تر از اینهاست.
پنج‌شنبه 28 دی 1396 ساعت 02:34
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام .به خودش بارها و بارها گفتم .پیش مشاور هم نمیره و خب مشاور خوب و کاربلد هم توی شهرمون نداریم !
سلام
به نظرمن توی برخی مواردکه تغییرپذیری معنانداره به جای اینکه همسرروبانقطه مقابلش همش مقایسه کنیم وغصه بخوریم به چندنکته توجه کنیم:
اول :اینکه مقایسه نکنیم وهمسر روباهمون ویزگیش قبول کنیم وازویزگیهای مثبتش لذت ببریم.
دوم :اینکه توی این موردخاصی که گفتین بایدبگم ویژگی غالب مردهاست واصلاجنس محبت کردنشون فرق داره وجوردیگه ای تعریف میشه ازنطرشون،پس غصه نبایدبخورین.
سوم :ناامیدنشین وراههای محبت ومحبت ومحبت روبه اشکال مختلف واونطورکه خودشون میخوان اینقدر روش پیاده کنیدکه بالاخره آروم آروم تغییردراونهااتفاق بیفته.آروم آروم منظورم گذشت ماه وساله نه یک روز ودوروز.
امیدوارم همیشه شادوخوش باشین.
شنبه 23 دی 1396 ساعت 01:20
امتیاز: 0 0
پاسخ:
سلام.ممنون بابت کامنت خوبتون.
البته ربطی به تحصیلات نداره ما هر دو دکترا داریم ...بلد نیست جایی که لازمه یه مطلبو تووضیح بده و استدلال کنه ...خیلی عجول و دل کوچولو والقا کننده اضطراب و نگرانی در منه ...حبه که بزرگتر شد حتما برو سر کار این ادما به دلیل اضطرابشون و نگرانی از اینده مقتصد هم هستن باید ده برابر پولی که میخوان خرج کنن پس انداز داشته باشن ...خسیس نیستن نگرانن ...اول زندگیمون مقتصد بود ولی الان بیشتر از من خرج میکنه ...کمتر وقت داری به تناقضاتون فکر کنی چون سرکار میری ....دستت که تو جیب خودت باشه میتونی برای علایقت خرج کنی و کمتر دلت میسوزه که چرا شوهرم ال وبله ...البته این ادما بی نهایت شریف و وفادارن خیلی هم بهت وابسته میشه ولی نمیتونه بیان کنه
جمعه 22 دی 1396 ساعت 18:24
امتیاز: 0 0
پاسخ:
درسته توی تعریف خسیس نمی گنجه اما دست و دلباز هم نیست.همون مقتصد و نگران بهش بیشتر میاد!
میدونی متاسفانه منم مشکل شمارو دارم ...22 ساله ازدواح کردم ...هنوزم این قضیه ناراحتم میکنه تازه همسر من گاهی که دارم براش یه قضیه ای رو تعریف میکنم اغلب گوش نمیده ...حسرت به دلم مونده بتونم بیشتر از چند دقیقه باهاش حرف بزنم...اطلاعات عمومیش کمه نه شعر نه اطلاعات سیاسی هیچ ....بندرت خاطره تعریف میکنه از گذشته خاطرات چندانی نداره ...خواهش استدلال دعوا قهر حتی مقایسه با بقیه توهین و تحقیر هم جواب نداده ...اینارو نوشتم که بدونی خودتو زجر ندی اینا عوض شدنی نیستن تازه همسر من پرحرفارو بی عقل و سبک سر هم میدونه
هنوز وقتی میبینم یک زوج دارن باهم حیک حیک میکنن و میخندن و از هم لذت میبرن واقعا حسرت میخورم ...مناسبت های تولد و سالگرد ازدواج براش مهم نیست حتی کادو بخری فکر جبران نیست!!!!!!!!!!!!! ...البته محاسن دیگه شون قابل انکار نیست باید نیمه پر لیوانو ببینیم
جمعه 22 دی 1396 ساعت 13:56
امتیاز: 0 0
پاسخ:
متعجب شدم از اینهمه شباهتی که بین همسر شما و سین وجود داره .خیلی از چیزهایی که گفتید را سین هم داره من هم واقعا حسرت به دلم مونده که طولانی و پشت سر هم بتونم باهاش حرف بزنم حس می کنم حوصله حرفام رو نداره و ...